O Kolagenu

kolagen-s1Co je to kolagen?

Kolagen je protein pojivové tkáně, který tvoří až 30 % bílkovin v těle savců. Kolagen je hlavním biopolymerem pro živé bytosti a plní velice důležitou úlohu v rámci správného fungování systému. Tento vláknitý protein pojivové tkáně tvoří asi 70 % pleti a je důležitou součástí lidské kostry.

Jeho jedinečné fyzikální a chemické vlastnosti zajišťují přenos sil ze šlach a udržují odpovídající pevnost a pružnost pleti.

Po dosažení věku 25 let se výrazně snižuje hladina kolagenu v těle, což vede k mnoha nepříjemným změnám zejména na pleti, která ztrácí svou pevnost, pružnost a hladkost. Kromě toho dochází spolu s těmito změnami ke snížení obsahu vlhkosti, což vede k vytváření hlubších a jemnějších vrásek.

Díky svým cenným vlastnostem a zásadní důležitosti pro správné fungování systému je kolagen neustále středem pozornosti lékařů, biologů, biotechnologů a kosmetologů. Je to biopolymer, který je díky svým jedinečným vlastnostem používán především k výrobě takových materiálů, jako je šití, kolagenové fólie, transplantační membrány a arteriální protézy.

Dosud se tyto formy kolagenu získávaly především z prasečí nebo kravské kůže, což je nebezpečné vzhledem k přenosu onemocnění, například BSE či alergií. Kolagen ze zvířecí kůže tvoří pevnou síť, takže nemůže proniknout do lidské pokožky, čemuž brání i konzistence tohoto produktu. Metody získávání kolagenu z hovězího dobytka či prasat jsou navíc chemicky agresivní, neboť jsou při nich používány velmi silné kyseliny, což způsobuje, že výsledný produkt není na rozdíl od Natural Collagen Inventia® přírodní.

Natural Collagen Inventia® má konzistenci snadno vstřebatelného gelu obsahujícího více než 40 % kolagenu v sušině. Kolagen se získává z rybí kůže, proto neobsahuje žádné patogenní faktory, a abychom byli konkrétnější, jedná se o inovativní způsob získávání kolagenu, který zachovává přirozenou prostorovou strukturu trojité šroubovice při teplotách v rozmezí 5 až 28 °C.

Nahradíme-li nedostatek kolagenu tak, že pleti dodáme kolagen shodný s lidským kolagenem, naše pleť bude mít dostatek prvků potřebných k vytváření vlastního kolagenu a naše fibroblasty budou nuceny tento jedinečný protein syntetizovat ve zvýšené míře. Pleti se vrátí její mladistvý vzhled, pevnost a lesk.

Náš produkt je získáván přirozenou cestou. Kromě kolagenu obsahuje další cenné bílkoviny, jako je elastin. Jejich poměr je přirozený a shodný s tím, který v průběhu evoluce vybrala sama příroda, čímž zajistila, že jako živé bytosti máme možnost regenerovat svou pleť.